Podaj cenę nieruchomości:Wybierz rodzaj uprawnień do obiektu:Podaj prowizję agencji (3%):

DLACZEGO UMOWA POŚREDNICTWA NA WYŁĄCZNOŚĆ?


W obrocie nieruchomościami pomiędzy pośrednikiem a klientem stosowane są różne rodzaje umów (chodzi o umowy pośrednictwa):

  • umowa otwarta, czyli taka, którą możesz podpisać z dowolną liczbą biur (firm) nieruchomości i nie masz wpływu na to, które biuro i w jaki sposób szuka dla Ciebie kontrahenta. 
  • umowa na wyłączność, czyli taka, którą podpisujesz tylko z jednym biurem i to właśnie tej konkretnej firmie zlecasz całą usługę. Nie ma znaczenia czy szukasz nieruchomości czy oferujesz swoją.
  • umowa ekskluzywna gdzie stroną dla pośrednika jest jedynie sprzedający. Przy tego typu umowie Sprzedający pokrywa wynagrodzenie biura nieruchomości. 

 
Firma, która ma z Tobą podpisaną umowę na wyłączność dołoży wszelkich starań aby zrealizować daną umowę czyli w pełni zaspokoić oczekiwania klienta.
Dzieje się tak dlatego, że umowa na wyłączność daje gwarancje, że po zrealizowaniu zlecenia firma otrzyma należną prowizję.
 
Firma może wtedy bez obaw bardzo szeroko reklamować daną nieruchomość i to zarówno w systemie MLS (wielokrotnego oferowania) czy po prostu przesyłając do innych współpracujących pośredników podając nawet dokładny adres nieruchomości. Podobnie jest z Internetem. Oferta może zawierać więcej szczegółów dotyczących położenia (łącznie z adresem) lub informacji o właścicielu. Ta sama sytuacja występuje, gdy reklamujemy ofertę w gazetach i czasopismach, oraz przy reklamie bezpośredniej na obiekcie.
 
Dzięki podpisaniu umowy na wyłączność, istnieje też możliwość otwartego oglądania nieruchomości czy nawet spotkań z właścicielem bez ryzyka, że firma pośrednictwa zostanie pominięta  przy finalizowaniu transakcji.
 
Ta sama sytuacja występuje, gdy poszukujesz nieruchomości. Pośrednik nie ogranicza się wtedy do zaoferowania własnych obiektów, ale aktywnie szuka pożądanej nieruchomości na całym rynku tzn. u innych pośredników, na internetowych platformach ogłoszeniowych, na przetargach i licytacjach, w gazetach    i czasopismach, oraz wśród ofert prywatnych.

Umowa na wyłączność przyśpiesza znacznie obrót nieruchomościami oraz ułatwia pracę agencji, a także stwarza komfort klientom, którzy nie muszą już „biegać” od pośrednika do pośrednika. Dla zleceniodawcy (klienta) jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy gdyż podpisuje umowę tylko z jednym pośrednikiem (firmą).
 
Umowę na wyłączność można podpisać na czas określony albo bezterminowo. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku umowy podpisanej na czas określony, gdy strony skojarzone przez pośrednika doprowadzą do sfinalizowania transakcji po wygaśnięciu umowy, to pośrednik ma prawo do swojej prowizji.
 
Polecamy Wam taką umowę. Umowa pośrednictwa podpisana z klauzulą na wyłączność lub ekskluzywną daje spore korzyści stronom transakcji. Ostateczna decyzja  należy jednak do klienta. My bez względu na rodzaj podpisanej umowy pośrednictwa, pracujemy tak aby daną umowę zrealizować w stu procentach zgodnie z oczekiwaniami klienta.


» powrót